Lohesurf Californias, Ameerikas

Lohesurf Californias pakub palju võimalusi. See ookeani lähedane osariik pakub lõputuid võimalusi lohesurfi jaoks. Ainsaks puuduseks on konkurents hea rannaala/rigamise ruumi pärast. Selle osariigi rahvaarv on sama nagu terves Kanada riigis ja loomulikult tahab igaüks oma veeäärset paradiisi. Ole ettevaatlik surfates rahvastatud randades ja puhkuse ajal - ja austa kohalikke reegleid ja vetelpäästja nõuandeid.

Peamised kohad lohesurfamiseks Californias on Bay Area piirkond ja ranniku keskel olevad kohad ning Lõuna Californiast kuni San Diegoni. Põhja ja keskosa tuuled on päris kindlasti kõige järjepidevamad. Põhja pool on tuul tugevam ja see muutub vaiksemaks, vähem ettearvatavaks ja harvemaks kui liikuda rannikut mööda allapoole.

Tuule/lainete tingimused California surfikohtades.

Korralik kalipso (4/3) peaks olema külmas Vaikses ookeanis seljas aastaringselt. Suvekuudel võib lõunapool ka natuke õhemaga sõita.

Lõuna California

Lohesurfi hooaeg Los Angelese ümbruses on aprillist kuni oktoobrini kuigi Lõuna California tuuli on raskem ette ennustada kui teisi kohti.

Mitmed lohesurfi kohad on lõuna poole LA-st Long Beachil. Parim koht algajate jaoks on Belmont Shore Beach. Paljud teised asukohoad on edasijõudnutele ja professionaalidele. Suure nõudlusega randade järele võib ebaturvaline lohesurf pannna ohtu ka teised lohesurfarid. Sunset Beachil ja Seal Beachil on lohede õhkulaskmiseks kindlaks määratud umbes mõnekümne meetri laiune ala. Siia võivad tulla ka suured lained, nii et välja arvatud juhul kui sulle meeldivad väljakutsuvad olukorrad ei ole need kohad sinu jaoks. Parim tuul siin on põhi ja loe. Lohesurfi sõiduaeg suvekuudel (juunist septembrini) on alates 2-st peale lõunat kuni päikeseloojanguni.

Ülejäänud edasijõudnute kohad on C Street Ventura - hea suurte lainetega koht. Austa siinseid surfareid või ole valmis tagajärgedeks - siin käib palju rahvast ja siin saab käia peaaegu terve aasta ringselt - välja arvatud märts ja aprill.

Topangas (lääne Los Angeles) on väga keeruline lohede üleslaskmise koht (kiiver on soovitatav). See on väike ala mis on puude ja majade vahetus läheduses. Tuul on ühtlasem ja järjepidevam kui Leo Carillos aga see muutub ka kergesti rahvastatuks kuna see on linnale kõige lähem surfikoht. Hoia ennast lainesurfaritest ülestuult.

Leo Carillo, mis asub Malibust läänepool on see kus sa leiad risti-mere termatuule (edelatuul). See rand on liivane ja võib muutuda väga rahvastatuks aga vetelpäästjad lubavad sõita ka algajatel ja edasijõudnud sõitjatel. Vesi on sile või segalaineliune, nii et sobib ka algajatele.

Need kelle jaoks see piirkond on uus on soovitav vaadata Lõuna California Lohesurfi Assotsatsiooni www.scka.org kodulehte olulise informatsiooni ja vajalike reeglite saamiseks enne kui nendesse populaarsetesse ja rahvastatud kohtadesse surfama minna. Need reeglid tagavad selle, et lohesurfarid saaksid ohutult ja ilma keelustatud saamata surfata.

Külastades Lõuna Californiat võta kaasa oma suured lohed. Kui sa tahad ägedaid tingimusi siis sa pead sõitma 6 tundi San Francisco poole lohesurfi piirkondadesse või 4 tundi põhja poole Central Coastile. Edasi San Diego ja California piiri poole minnes ei ole tuuled enam head. Nad on enamuse ajast ebaühtlased ja nõrgad. Käivad jutud et ainus tõeliselt hea asi San Diegos surfamise kohta on see, et ta asub palju lähemal viimase peal tuulest ja lainetest mis on Baja, Mehhikos.

Elukallidus Californias: http://www.numbeo.com/cost-of-living/city_result.jsp?country=United+Stat...