Lohesurf Cancunis ja Yucatani poolsaarel Mehhikos

Lohesurf Cancunis, Cozumelis ja Yucatani poolsaarel koguvad kiiresti tuntust kui üks paremaid lohesurfi sihtkohti. See on alati meeldinud neile kes elavad Ameerika külmemas kliimas ja eriti kanadalastele. Päikeselised liivarannad, hea atmosfäär ja huvitavad turismiatraktsioonid on mõningad asjad mis teevad selle ligitõmbavaks.

Parimad tuuled: november - märts kuni maini
Tuule tugevus 7- 10 m/s
Vee temperatuur: šortsid või õhuke kalipso
Vee tüüp: sile vesi ja lained
Ilm: päikeseline - soojast kuumani
Ööelu: Jah - restoranid, klubid ja Euroopalik õhkkond

Lohesurfi varustus Cancuni jaoks on suured lohed, kuna tuul üldiselt ei tõuse üle 7-10 m/s. Kui põhjatuul puhub, siis see võib olla ka tugevam. Cancunis lohesurfates leiad sa ennast kahest suurepärasest kohast. Esimene on Cancunist põhja pool (Isla Blanca) ja teine lõunapool Playa del Carmenil, umbes 45 minuti autosõidu kaugusel Cancunist. Isla Blanca on umbes tunni aja autosõidu kaugusel Cancuni hotelliderivist - see on hea põhjatuulega sileda veega laguunis. Rand on puhas ja rigamise ruum on vaba igasugustest takistustest. Ruumi on piisavalt et oma liinid välja vedada. See on lohesurfi õppimiseks hea koht, kuna terves laguunis on praktiliselt puusani vesi. Siin asub ka lohesurfikool. Sissepääsuks tuleb natuke raha maksta aga hooldus ja abi on olemas kui sul midagi peaks juhtuma.

Playa Del Carmen on see koht kuhu minna kui sa otsid Cancunis lohesurfates laineid - see on suurepärane koht külg-meretuulega kagust edelani ja pakub häid lainesõidu tingimusi turvalises keskkonnas ja üsna madalas vees. See teeb sellest ka hea koha sõitmaks erinevate tasemetega lohesurfarite jaoks. Loherand siin on nimega Coco Beach ja siin on rigamiseks hea avatud rand.

Kaks ülejäänud head lohesurfi sihtkohta kus oma lohesurfi puhkust nautida on:

Xpuha on umbes 1,5 tunni autosõidu kaugusel Cancuni lennujaamast - see on lõõgastavalt erinev Cancuni hotellide rivist. Xpuha on vaikne rannapiirkond ilma hotellideta, välja arvatud üks ja odava kämping on siin saadaval kui see on sinu stiil. Jällegi meeldiv lainesõit Playa del Carmeniga sarnanevates tingimustes. Siin on õppimiseks ka lohesurfikool ja nad pakuvad rendivarustust ja algajate pakette. Reisi lõunasse mööda maanteed Playa del Carmeni poole kuni jõuad Puerto Aventurasse. Jätka lõuna poole umbes kümme minutit ja sa näed paremat kätt Pemexi tanklat. Keera siin ümber ja tee pealt alla paremale pead keerama teisest teest Xpuha poole.

Tulum on Cancunist lõuna poole ja ka seal on head tingimused koos lohesurfi kooliga. See piirkond on vaiksem kui Cancun aga muutub rohkem turistilikuks ja siin on hotelle kus peatuda. Tulumi varemed asuvad ka siin lähedal ja need on ka väärt nägemist.

Cozumel on saar natuke rannikust eemal ja see on pärl lohesurfi jaoks. See asub umbes 20 km praamiga Playa del Carmenist.

Autorent on Cancuni piirkonnas suhteliselt odav ja seda saab umbes 20 euro eest päevas - liiklus võib olla hullumeelne - Mehhiko stiilis aga palju odavam kui taksod ja hea variant kui see sind ei hirmuta ja oled valmis natuke ringi reisima. Pea meeles, kui sa satud politseiga pahuksisse, siis parem maksa mida nad ütlevad, et nad ei peaks sind pärast hiljem üle kuulama. Pea meeles, see on Mehhiko.
Bussid on samuti kasulikud ringi liikumiseks sest nad on odavad ja neid on palju.

Hotellid vahetavad su valuutat normaalsete kurssidega. Cancunis on mõningad suured pangad ja enamus ärid ja tuurid võtavad vastu Visa ja Mastercard krediitkaarte.

Turismi atraktsioonidele minna on lõbus ja tavaliselt väärt selleks kulunud raha kui sa soovid peale lohesurfi teha Cancunis olles ka muid asju.

Playa del Carmeni lähedal asuv Xel-ha on hea koht kui sulle meeldib snorkeldamine. Külastada saab lähedal asuvaid Tulumi varemeid. Võib võtta ka päevase reisi suuremate Chicken Itza varemete juurde, mis asuvad umbes 2,5 tunni pikkuse sõidu kaugusel rannikust.

Ujuvad delfiinid on populaarsed Isla Mejereis juures, mis asub lühikese paadireisi kaugusel põhjas.

Naudi turgusid ja seda kuidas sind igasse poodi sisse tõmmatakse - kõik on läbiräägitav! Mine vaata showsid ja baare ja klubisid - üldjuhul on neis mingisugune sissepääsutasu.

Elukallidus Cancunus: http://www.numbeo.com/cost-of-living/city_result.jsp?country=Mexico&city...