Lohesurf Egiptuses

Egiptus pakub lohesurfi jaoks mõningaid häid kohti. Mõned neist on Hurgada/El Gouna, Ras Sudr, Sharm El Sheik, El Tur ja Dahab.

Hurgada/El Gouna tunduvad olevat populaarsed kuurortide piirkonnad aga Sharm El Sheik, Dahab ja Ras Sudr pakuvad endiselt suurepäraseid vähem rahvastatuid võimalusi mida ei tohiks tähelepanuta jätta.

Hurghada/El Gouna

Egiptuse kõrbe soojus nendes piirkondades tekitab ideaalse ühtlase 7-12 m/s tuule ja temperatuuri mis kõigub 20st kuni 35 kraadini aastaringselt, välja arvatud jaanuaris kui võib olla natuke külmem. Ka Punasel merel on meeldiv temperatuur. Šortsid (ja võib-olla sussid, et vältida koralle) on kõik mis sul on vaja siin surfamiseks. Korallrahud mis ulatuvad tihti kuni 500 meetrit välja tekitavad head madala veega laguunid. Need laguunid on lohesurfi õppimiseks ideaalsed või siis suurimate õhulendude jaoks sulades sisse ümbritsevatesse kõrbevaadetesse.

Lohesurfi kohad on tihti randades kuurortide ja uhkete hotellide ees. Nii et kui su kaaslane ei ole lohesurfar, siis on ka muid võimalusi. See võib olla basseini kõrval puhkamine või toolidel rannas lebamine, või lohesurfi õppimine, kaamliga sõitmine, ATV-ga kõrbes rallimine, paraplaaniga lendamine, veesuuskade ja laudadega sõitmine, snorkeldamine jne. Egiptuses on seega peale lohesurfi ka palju muid asju teha. Loomulikult on sukeldumine maailmatasemel ja kindlasti väärt proovimist.

Egiptus on suurepärane lohesurfi puhkusekoht eurooplaste jaoks. Lend Euroopast võtab umbes 5 tundi. Cairo rahvusvahelisest lennujaamast on lühilennud Hurghadasse ja Sharm El Sheiki. Bussid sõidavad lähinaabruses asuvatesse kohtadesse nagu Ras Sudr. Taksosid ja hotelli pealekorjamisi on lihtne korraldada. Tuleb lihtsalt õppida taksojuhtidega kauplema.

Need Egiptuse turismikohad on reisijate jaoks väga sobilikud ja inglise keel on laialt levinud. Sa võid süüa lääne stiilis toite hotellis ja minna restorani kui soovid mida eksootilisemat.

Unikaalne ja värvikas Egiptuse kultuur ja punane meri teevad sellest huvitava ja nauditava lohesurfi sihtkoha.