Lohesurf Lõuna-Aafrikas

Lohesurf Lõuna-Aafrikas pakub mõningaid kõige ilusamaid kohti mida sa kunagi näed. Aastaringsed kuumad kuni soojad temperatuurid ja ühtlased tuuled on need mis teevad Lõuna-Aafrikast väärt reisikoha.

Aafrika Safarid ja elusloodus, ilusad mitmekesised kultuurid, suurepärane ööelu linnades ja imelised, inimesteta liivased rannad ning head tuuled on need mis teevad lohesurfist Lõuna-Aafrikas selle tõmbenumbri mis ta on. Ei ole seega kokkusattumus, et Aaron Hadlow ja Reuben Lenten valisid Kaplinna ja Lõuna-Aafrika oma peamiseks lohesurfi trennikohaks suvekuudel, novembrist märtsini.

lohesurf.eu

Tähelepanuväärse Lauamäe (Table Mountain) all, Kaplinnas on suurepärane koht oma lohesurfi reisi alustamiseks Lõuna-Aafrikas. Kuum suvehooaeg oktoobrist märtsini - ja ülimalt ühtlased (puhuvad peaaeg iga päev) kagutuuled läbi kogu suvehooaja tähendavad seda, et sa ei pea pettuma. Vihjeks niipalju, et 12m lohe oleks kindlasti su vaikse tuule lohe aga parem variant on 9m või 7m lohe. Võta kaasa ka oma surfilaud - lohesurf Lõuna-Aafrikas tähendab laineid.

Talv (maist septembrini) pakub samuti häid võimalusi lohesurfiks aga tuul Kaplinnas on siis üldiselt rohkem puhanguline ja edela loodekaarest. Idapoolsed sõidukohad Kaplinnas sobivad nende jaoks üldiselt paremini.

Puhtalt sileda vee lohesurfi nautimiseks sõida tuntud Langebaani laguuni, mis on 1,5 tunnise sõidu kaugusel Kaplinnast põhjapoole.

Liikudes Kaplinnast mööda rannikut ida poole on suurepärane koht avastamiseks Garden Route - jällegi palju valikuid paljude suurepäraste randade vahel - Witsandist Still Bay-ni ja palju muid kohti. Külastada tasub kindlasti lahedat rannikulinna Knysnat. Seal on hea lõõgastuda, nautida austreid ja kohapeal pruulitud õlut.

Umbes 800 kilomeetrit Kaplinnast idapoole, paljude väga heade surfikohtadega vahepeal, jõuad sa maailmakuulsasse surfikohta Jeffreys Bay-sse ja sealt edasi läbi Transkei Wild coast-i kuni Durbani piirkonda.

Durban on rohkem tuntud oma hea lainesurfi võimaluste poolest aga ka Durbani suurtel lainetel lohesurfamine on siin populaarne. Aastaringne subtroopiline kliima ja ookeani temperatuurid tähendavad seda, et kalipsosid ei lähe vaja. Kohta tuntakse ka haide pärast ja kõik rannad Durbani ümbruses on haivõrkudega kaitstud. Parim aeg tuule jaoks on siin august kuni detsember, kuigi tuul võib puhuda igal aastaajal. Valdav põhja-kirde tuul Durbanis on rist-meretuul. Suurepäraste rahvavabade kohtade jaoks mine Durbanist edasi lõunapoole.

Tuntud brändide lohesid on võimalik rentida lohesurfi koolidest ja poodidest peaaegu igast Lõuna-Aafrika lohesurfi kohas. Nii et sa oled heades kätes kui sa tahad õppida või osta lohesurfi lisavarustust.

Autot saab samuti rentida mistahes suurimast lennujaamast ja linnast ja see on ka parim viis reisimaks mööda Lõuna-Aafrika häid teid.

Elukallidus Lõuna-Aafrikas: http://www.numbeo.com/cost-of-living/country_result.jsp?country=South+Af...