Lohesurf Tarifal, Hispaanias

Hispaania on tõenäoliselt koht kus lohesurf on kõige rohkem kasvanud. Eriti Tarifal, mis on peamiseks lohesufi kohaks Euroopas.

Enamuse jaoks tähendab lohesurf Hispaanias kahte kohta: Tarifa ja Aafrika rannikust eemal asuvad Kanaari saared. Neid kahte kohta külastatakse aastaringselt reisivate lohesurfarite poolt palju ja siin toimub ka PKRA etapp.

Lohesurf Tarifal

Tarifa on kõige tihedamini asustatud lohesurfi koht Euroopas ja kogu maailmas. Suvel võib korraga näha sõitmas sadu lohesid - võib minna kitsaks aga üldiselt on meeleolu muhe, nii et austage neid kes teie ümber on ja alluge reeglitele selleks ettenähtud piirkondades. Reeglid on paika pandud teie ja teiste ohutuse jaoks.

Parimad tuuled: aastaringselt
Tuule tugevus: 8 - 10 m/s kuni mõnikord 25 m/s
Vee temperatuur: šortsid/bikiinid suvel ja kalipso talvel
Vee tüüp: sile, segalaine, lained
Ilm: Päikeseline - kuumad suved, talvel ca. 15 kraadi
Ööelu: Jah - restoranid ja klubid

Tarifa on sobilik kõigi erinevate tasemega lohesurfarita jaoks - kuigi päris ülerahvastunud, on see hea koht õppimiseks ja hea edasijõudnud ja professionaasetele lohesurfaritele. Paljud profid teevad Tarfiast oma kodukoha kuna siin puhuvad pidevalt tuuled lohesurfi jaoks ja linnas on hea seltsielu.

Lohesurfi varustus

Siin on palju erinevaid randu ja erinevaid tingimusi kui tuul muutub liiga tugevaks või muudab suunda siis on lihtne leida mõni teine rand või muu variant näiteks laguunid mis on düünidega koos moodustunud.

Kuna Tarifa on Aafrika lähedal, umbes 10 km lõuna poole, puhub tuul läbi Tarifa kas idast (väga tugevalt - kuni 25 m/s) või läänest kui termotuul umbes 10 m/s. See tähendab parimaid aastaringseid tuuli mida Hispaania ja Euroopa saavad pakkuda.

Teised lohesurfirannad

Suve jooksul, mis kestab 15 juunist kuni 15 septembrini on mõned rannad keelatud, k.a. Conil ja Cadiz. See tähendab, et lohesurfi jaoks jääb 2 randa - Los Lances ja Valdevaueros. Tarifal surfamiseks on ka muid randu kui sa oled valmis sõitma umbes tund aega Tarifast välja ja seejärel on neid juba lihtne üles leida.

Mis teeb Tarifast sellise pärli on see, et siin on ka hea ööelu - kui sulle see peaks meeldima või kui sa tuled perekonnaga, siis sa leiad et šarmikad munakivitänavad on ideaalsed lohesurfi puhkuse jaoks. Seega sotsiaalelu pool on kindasti see mida sa Tarifal hakkad nautima.

lohesurf.eu

Tarifa lohesurfi koht # 1: Playa Los Lances Norte

See koht on Tarifa kõige kuulsam koht. See koht algab pihta Rio Jara'st ja lõpeb hotell Dos Mares juures. See rand on lai ja puhas. Siin ei ole mingeid kivisid. See on ideaalne koht kus lohesurfi õppida. On olemas ideaalsed tingimused lohede õhkulaskmiseks ja allavõtmiseks. See koht on väga hea kui tuul puhub läänest (Poniente). Poniente tuul on risti-meretuul. Kui puhub Levante (idatuul), siis see koht võib olla väga ohtlik tänu risti-maatuulele. See koht võib olla suurte tuultega päris väljakutset pakkuv kuna vesi võib muutuda väga segalaineliseks ja võib olla ka suuremaid laineid. Rio de Jara lähedal on tõusuveega imeilus laguun . See on ideaalne koht algajatele ja surfaritele kellele meeldib trikisõitu teha. Suvekuudel on lohesurfarite. purilaudurite ja surfikoolide jaoks kindlad sõidualad, nii et vaata ette. Los Lances Norte ranna juures on parkimisruumi piisavalt. Sa võid leida sealt ka mõningaid baare ja tualette.

Tarifa lohesurfi koht # 2: Playa Los Lances Sur

See koht on hea lohetamiseks Poniente tuultega (läänetuul). Siin ei ole lubatud suvekuudel surfata, st alates 15-st juunist. Ülejäänud kuudel aga näed sa siin lohesurfareid. See on kena, puhas ja valge rand Tarifa vanalinna läheduses. Inimestele meeldib siin surfata, sest siin on ka baarid, restoranid ja kohvikud ranna lähedal.

Tarifa lohesurfi koht # 3: Playa de Valdevaqueros

See rand on ideaalne surfamaks Levante tuulega (idatuul). See koht asub umbes 8 km kaugusel Tarifa keskusest. Lohesurfi jaoks on kindel ala ja ka purilaudade jaoks. Siin on ka mõningad lohesurfikoolid ja baarid. Rand on üldiselt puhas aga on ka mõnigaid üksikuid kive.

Tarifa lohesurfi koht # 4: Playa Punta Paloma

See rand asub 9 km Tarifa keskusest. See on puhas ja lai rand. Siin on imeilus vaade liivadüünidele ja Maroccole. Levante tuulega on siin hea risti-meretuul, mis teeb sellest hea koha ka algajatele. Punta Paloma lähistel on parkimiskoht ja jalutuskäigu kaugusel on ka mõnigaid baare.

Tarifa lohesurfi koht 5: Playa Caños de Meca

Lohesurfi koht asub 70 km kaugusel Tarifast. Põhjus miks me seda siin nimetame on see, et see rand on ideaalne imeilusa loheseansi jaoks. Eriti siis kui Levante tuul on Tarifas liiga tugev on see õige koht kus olla. Auto parkimiseks on siin piisavalt ruumi ja rannas on ka piisavalt ruumi lohe õhkulaskmiseks. Tasub meeles pidada et siin on mõningaid kive.

Tarifa lohesurfi koht 6: Playa Palmones

Veel üks lohesurfi koht mida tasub külastada on Palmones rand. Palmones asub Algericast põhjapool, 17 km Tarifast väljas. See koht on ideaalne kui Tarifal puhub väga tugev Levante tuul. Rand on lai ja puhas, nii et lohe alla võtmine ega lendu laskmine ei tohiks olla probleem. Piirkonnas on ka mõningaid baare ja restorane. Parkimisruumi on piisavalt.

Tarifale jõudmine

Lenda Malagasse ja sõida Tarifale (umbes 2 tundi). Teised võimalikud lennujaamad on Gibralta ja Jerez mõlemad umbes tunni aja sõidu kaugusel.

Majutust pakutakse mis sobib igale maitsele ja rahakotile - tehke kindlaks kus soovite minna või randa jõudmine võib muutuda raskeks - kõige parem viis Tarifal ringi liikumiseks on rentida auto.