Lohesurf Venezuelas

See Kariibi mere saarte grupp eemal Lõuna-Ameerika põhjarannikult on Venetsueela parim lohesurfi koht. Kõik rannad on kergelt kaldus, laguunid on peegelsileda veega ja tuuled puhuvad aastaringselt. "Ühtlased tuuled" on selle koha teine nimi.

Parimad tuuled: aastaringselt
Tuule tugevus: 7 - 15 m/s
Vee temperatuur: šortsid/bikiinid
Vee tüüp: sile vesi
Ilm: kuiv, soojast kuumani
Ööelu: muhe saare elu
Keeled: peamiselt hispaania, aga inglise on ok.

Pealinn Caracas on see kuhu sa Venetsueelas saabud - sellel kohal ei ole kahjuks head turisti mainet, nii et parem on jätkata reisi oma sihtpunkti - Margaritale, Coche'le või Los Roques'le.

Margarita

Margarita saar on parim koht kuhu suunduda. Margarita on kõige arenenum saar ja ka kõige parem lohesurfi jaoks. Siin on kohti nii õppimiseks kui ka kohti kogenud lohesurfari jaoks. Hästi varustatud lohesurfi poed ja majutus mis sobib ka jõukamatele lohesurfaritele.

Ilsa Coche

Coche on suhteliselt lähedal minnes paadi või praamiga Margaritalt või lennata otse Caracasest. Coches on tõeliselt suurepärased sileda veega kohad. Tuul on maatuul mis loob sileda vee ja abi on saadaval kui vaja peaks minema. Ööbimiseks on otse rannas palju pousadasid ja ka kallemaid majutuskohti.

Los Roques

Los Roquesi arhipelaag on teine saarestike grupp mis jääb põhja poole pealinnast Caracasest umbes 300 km kaugusel Margaritast. Nende saartel on umbes 1500 põliselanikku kes elavad peamiselt Gran Roqueses ja ilma suurte hotellikettideta ja kõige selle juurde kuuluvaga. Los Roques on väike tükk taevast mis on puutumata. Los Roques on täis väikeseid saari ja sätendavaid liivaribasid mida surfates avastada nii et sa ei tea kust alustada!

Caracasest Gran Roquesi lendamine võib olla raske ja ettearvamatu aga see on seda väärt. See on lühike 40 minutiline lennukisõit Caracasest põhja poole.

Olles alates 1972 aastast alates Rahvuslik Merepark on selle koha rahu säilinud ja see võiks niimoodi jääda - paljud turistid tulevad siia et näha puutumata riifide ilu. Mine kui öko-lohesurfar ja ära peale jälgede liivale midagi maha jäta.

Siin on mõningat siledat vett ja teisi saari (nt Bird island) mida lohesurfi jaoks avastada ja saadaval on päevaseda reisid.

Muud tegevused:

Kuna need saared ei ole väga rahvastatud, siis on asjad natuke piiratud võrreldes muu Kariibi piirkonnaga. Naudi snorkeldamist riifide kohal, sõida paaadiga ja mine delfiinidega ujuma.