Lohesurf Hawaiil

Miski ei ole parem kui surfata Hawaii vikerkaare all. Mauil on lohesurf aastaringne spordiala, nii et teie lohesurfi puhkus võib hakata igal ajal või kesta igavesti! Kanaha loherannas, mis on suur lohesurfiks määratud piirkond on iga päev soe ja tuuline. Isegi purilauduritel on kaugemal ülestuult sõiduks oma koht.

Parimad tuuled: Aastaringselt, kõige tugevamad: aprillist septembrini
Parimad tuuled ja lained: märts-aprill ja oktoober-november
Vee temperatuur: šortsid
Vee tüüp: Lained ja sile vesi
Ilm: päikeseline - soe kuni kuum
Ööelu: Jah - muhe Aloha elustiil, rannapeod.

lohesurf.eu

Mauil lohesurfates ei võistle sa teiste rannas käijatega ruumi pärast kuna lõuna ja lääne pool on rohkelt ilusaid randu snorgeldamiseks ja lõõgastumiseks ja paremad lained surfamiseks on kaugemal ida ja läänepoolsel põhjakaldal.

Peaaegu aastaringsed külg-meretuuled teevad Mauist ideaalse lohesurfi koha nii algajatele kui ka edasijõudnud sõitjatele. Kuna see asub Maui põhjakaldal on sul pehmed liivased rannad lohe õhku laskmiseks ja alla võtmiseks.

Kuigi tingimused on mõnikord keerulised, on see ikkagi hea koht õppimiseks, kuna seal on palju ruumi harjutamiseks ja suhteliselt vähe takistusi vees olles. Paljud inimesed õpivad siin ja tulevad kauemaks kui paariks nädalaks. Algajad peaksid kindlasti võtma koolituse kvalifitseeritud instruktoriga, kes tunneb Mauit hästi.

Edasijõudnud sõitjad naudivad seda ka. Maui lohesurf võrdub lainete ja lainesõiduga. Sa võid minna kaldalt ülestuult, et püüda parimat tuult ja sõita suurtel lainetel.

Vesi on meeldivalt soe, soojemate temperatuuriga augustis (ca 28 kraadi) ja jahedamad veebruaris (ca 23 kraadi). See muudab šortsid Mauil lohesurfates normiks.

Kuna Maui on praktiliselt lohesurfi sünnikodu nagu me seda teame - Robbie Naishi ja paljude teiste tuntud lohesurfarite kodu. Siin on kättesaadavad kõik uusimad lohed, lohelauad ja lohesurfi varustus. See on ka ideaalne koht kust osta kasutatud lohesurfi varustust kuna paljud professionaalid ja meeskonna sõitjad müüvad oma kasutatud varustuse kohe kui uus varustus välja tuleb.

Nii et kui sa plaanid osta uut või kasutatud lohesurfi varustust , tasub ehk oodata kuni sa jõuad Mauile.

Mauil on lohesurf kõigele lähedal. Kite Beach, Kanaha asub Kahuluis, saare keskses kohas põhjakaldal. Naish Beach ehk Lanes on samuti läheduses aga seal ole ettevaatlik, kuna lohe lendulaskmine on kivine ja ka alla võtmine üsna ohtlik - mitte sobilik kogenematule või nõrganärvilisetele.

Ükskõik kas sa peatud lähedal olevas linnas Wailukus, odavas hostelis põhjaranniku surfilinnas Paias või stiilses külalistemajas lõunapool Kiheis, ei ole sa kunagi rohkem kui 20-minutese sõidu kaugusel. Mauil olles tasub parima lohesurfi juurdepääsu ja paljud teiste tegevuste jaoks mida Maui pakub rentida auto (väga taskukohased hinnad).

Otsi välja parimad kohad kus peatuda Maui lohesurfi randade läheduses Maui põhjarannikul.

Kuigi tuuline võib olla igal päeval aastas, on tuuled kõige järjepidavamadja ette-ennustatavad aprillist kuni septembrini, kui nad puhuvad 7 - 17 m/s. Lohe suurused sõltuvad muidugi sõitja raskusest, oskus- ja mugavustasemest aga tavaliselt jäävad need vahemikku 6-9 meetrit. Võta kaasa oma kõige väiksemad lohed - sul läheb neid vaja. Tuul võib puhuda 17-18 m/s mitmeid päevi järjest.

Oktoobrist märtsini on suur surfi hooaeg. Kogu Hawaii on siis elektrit täis kuna surfarid ajavad saarelt saarele taga kõige raskemaid, suuremaid ja täiuslikumaid lained. Kui sa oled nendel kuudel Mauil, siis vaadata surfareid Jawsil ja Peahil on vaatepilt kaljuservalt mida peab oma silmaga nägema.

Kui sa armastad laineid, siis parim aeg lohesurfi jaoks on oktoober/november ja märts/aprill kuna siis on kõige suurem tõenäosus saada nii tuult kui ka laineid. Pole paremat aega põgenemaks külma käest kui talve alguses ja lõpus.

Austus kohaliku kalapüügi kultuuri vastu tähendab seda, et ükski lohesurfar ei tohi minna vette enne kella 11 päeval. See annab külastajatele piisavalt aega tegeleda ka muude tegevustega nagu surfamine, SUP, snorgeldamine, päikesetõusu vaatamine vulkaani juures, Haleakala, töötamine või lihtsalt tassikese kohalike Kona kohvi nautimine.

Mauil sa tõesti saad "kõigest eemale" kuna Hawaii on kõige isoleeritum saarte grupp planeedil - täiuslik koht lohesurfi puhkuse jaoks.

Elukallidus Hawaiil: http://www.numbeo.com/cost-of-living/city_result.jsp?country=United+Stat...