Lohesurf Mehhikos

Kui sulle meeldib päike ja surf, siis on Mehhiko õige koht kuhu lohega surfama minna!

Kuna Mehhiko on nii soe ja suur riik nii mitmekesise rannajoonega, siis on meile alati meeldinud talvine Mehhikosse põgenemise võimalus ja võimalused mida see pakub lohesurfiks, puhkamiseks ja seiklusturismiks.

Mehhiko kõrbeala on Vaikse ookeani lääneküljel asuv Baja poolsaar. Baja pakub kuivi ja ilusaid maastikke ja ookeani. Lohetajaid otsivad nüüd vähem käidud kohti maasturitega avastades randu, tuult ja laineid sellel lõputul poolsaarel. Üks populaarne koht Mehhikos lohesurfarite ja purilaudurite jaoks on La Ventana. Ainukesed inimesed kes La Ventanasse reisivad on tuule narkomaanid. See on tõeline lohesurfarite koht ja väga populaarne kanadalaste ja ameeriklaste hulgas, kes kogunevad kokku, et koos põgeneda talve eest heade soojade tuulte ja loodusliku keskkonna kätte.

Mehhiko idaküljel asub populaarne Yucatani poolsaar. See on peamiselt Cancuni ümbritsev ala. Playa del Carmen, Isla Blanca, Xpuha ja Tulum on need kohad mida lohetajad otsivad ja kus nad surfavad. See piirkond on palju kommertslikum kui Bajas asuv vaikne väikelinn La Ventana. Suured hotellid on Cancunis tavaline nähtus ja kõik on turistidele orienteeritud. Mitte surfaritele on mõeldud organiseeritud sukeldumisreisid ja ajalooliste varemete vaatamine. Rääkimata lihtsalt rannas või basseini ääres päevitamisest. Cozumeli saar on samuti suurepärane lohesurfi ja puhkuse veetmise sihtkoht. Cancuni lähedal, umbes 20 km praamiga Playa Del Carmen rannikust asuval Cozumel saarel on vaiksed piirkonnad vaheldumisi uhkete hotellide ja kruiisilaevadega. Rahu saarel ei tähenda seda, et seal ei oleks peo meeleolu - nagu Cancuniski võib pidutsemine kesta kuni päikesetõusuni.

Üleüldiselt on Mehhiko suurepärane lohesurfi sihtkoht - kõigis nendes populaarsetes kohtades on lohesurfikoolid ja koos lohesurfi arenguga tuleb neid igal aastal juurde. Mehhiko tõmbab jätkuvalt palju lohesurfareid oma pikkadele liivaste randade, soojade vete ja tuulte juurde.