Lohesurf Vietnamis

Veel üks sihtkoht, mis on lohesurfi jaoks väga populaarseks saanud on Mui Ne Vietnamis. See suurepärane lohesurfi koht kogub populaarsust nagu paljud muud uued tärkavad lohesurfi sihtkohad Aasias. Head tuuled, soe vesi, liivased rannad ja odavad hinnad teevad selle väga ahvatlevaks. Lisaks on Vietnamil huvitav kultuur ja hea kohalik toit.

Parimad tuuled: novembrist aprillini ja terve aasta
Tuule tugevus: 10 - 13 m/s
Vee temperatuur: šortsid või bikiinid
Vee tüüp: segalaine/ummiklaine ja lained
Ilm: päikeseline - soe kuni kuum
Ööelu: vaikne - restoranid ja natuke ööelu/klubisid

lohesurf.eu

See ranniku kuurortlinn Binh Thuani provintsis, Kagu-Vietnamis on reisisihtkohana kasvanud. Mui Ne populaarsus kasvas kui seda külastasid tuhanded reisijad päikesevarjutuse ajal 1995 aasta 24 oktoobril ja viimase 10 aastase arengu jooksul on lohesurf Mui Ne-s tohutult kasvanud. Õnneks on Mui Ne seadused sellised, et kuurordid ei tohi olla kõrgemad kui palmipuud, nii et troopiline maaelu tunne on säilinud.

Randa on tekkinud palju koole ja need koolitavad 12 km rannariba peal Phan Thieti linnast kuni Mui Ne külani. Tugevad meretuuled, mis puhuvad novembrist märtsini ja kuiv kliima keskmise temperatuuriga 27 kraadi teevad Mui Ne lohesurfi jaoks ideaalseks kohaks.

Lohesurfi seadistus:

Mui Ne rand on lai ja lohet lendu lasta on lihtne, ei ole kive ega takistusi. Liivarand kaldub allapoole ja läheb sügavale vette välja, nii et vesi läheb üle pea. Ei ole mingit riffi seina, mis teeks lained suuremaks aga sa ei pea ka muretsema vastu riffi sõitmise pärast.

Lohet lendu lase ainult nendes piirkondades mis on mõeldud lohesurfi jaoks, et vältida jalutavate ja ujuvate inimeste probleeme. Kui sa ei ole endas kindel, siis küsi enne rigamist ja lohe lendulaskmist lohesurfikoolilt.

Tuul hakkab üldiselt hommikul vaikselt puhuma - 7-8 m/s ja vaja lheb suuremat lohe 12 m +. Pärastlõunal läheb tuul tugevamaks kuni 10 m/s ja rohkemgi, nii et vaja läheb lohesid 7m-10m vahemikus. Tuul võib olla puhanguline sarnaselt Mauiga aga see on ikkagi hea.

Tugev risti-meretuul toob sisse suured lained, mis võivad murduda päris ranna lähedal aga millega on lõbus mängida - sõita lainetel ja teha kõrgeid hüppeid.

Ülejäänud aasta aprillist oktoobirini on tuul nõrgem, 5 - 7 m/s ja aegajalt võib olla ka 10 m/s päevi.

Mui Ne'st põhja poole on palju randasid kus on võimalik sõita kui sa tunned seiklusjanu ja tahad surfata täiesti inimtühjades kohtades.

Muud tegevused:

Mui Ne asub Kagu-Aasia ainukese kõrbe läheduses ja selle nimi on Valge Liiva Düünid (White Sand Dunes) - siit saab rentida laudasid ja surfata ka düünidel. Siin on ka mõningadid järvesid. Liivadüünideni jõudmine on umbes 45 minuti pikkune autosõit ja hea matk mida ette võtta.

Kultuuriliselt on Vietnamil väga rikas ajalooline taust. Siin on iidseid templeid ja kujusid vaadata kui sind huvitavad kohalikud vaatamisväärsused. Takou mägi on väga sobilik matkamiseks (või gondolaga sõitmiseks), et näha soorimat Buddha kuju Vietnamis - see on 49m pikkune.

Ööelu:

Kõigis kuurortides on mingid restoranid. Vaata kuurortide juures üle tee kohalikke restorane, mis pakuvad odavamat Vietnami ja ka lääne toite. Mui Ne ööelu on suhteliselt vaikne võrreldes Ho Chi Miniga ja Nha Trang'ga aga Mui Ne's on sellegipoolest hea meeleolu.

Ringi liikumine:

Mootorrattad on parim viis ringi liikumiseks nagu ka muudes Kagu-Aasia maades. Jalgrattad on samuti võimalik valik kui sa tahad sportida ja aeglasema tempoga liikuda.

Et jõuda Mui Ne'sse:

Lenda Ho Chi Minh'i (Saigon). Turistibussid lahkuvad Pham Ngu Lao'st 2-3 korda päevas - neljatunnine bussisõit 210km kaugusele või võta takso.

Elukallidus Vietnamis: http://www.numbeo.com/cost-of-living/country_result.jsp?country=Vietnam