июля 2011

Kas igaüks võib lohesurfiga tegelema hakata?

Jah, kui sa oled õppimiseks piisavalt heas vormis ja järjepidev. Nagu suusatamisegi puhul on tehnika palju olulisem kui jõud.

Kas lohesurfi on raske ära õppida?

Ei. Umbes 5 tundi läheb selleks, et selgeks saada peamised oskused ja veel 5 kuni 10 sõidukorda kuni õpite ülestuult sõitma. Tundide broneerimine võib olla raskendatud kui tuult on vähe. Treeninglohe kasutamine kiirendab õppimist. Õpi sellega ka!

Miks just lohesurf?

Sa koged surfamise vabadust ilma aerutamata ja ilma laineid ootamata. Sa võid lennata nagu purilendur ilma raske maandumiseta. Sama kiirus kui veelauaga sõites aga ilma paadita. Sa võid reisida pikki vahemaid ainult tuule jõul. Sa võid kogeda laua keeramise põnevust ilma lumeta ja ilma kruusa marrastusteta.

Kui palju varustuse ostmine maksab?

Sa võid osta terve komplekti kasutatud varustust (laud, lohe + poom, trapets), olenevalt selle olukorrast, kuskil 500€ ja 2000€ vahel. Lohe 500-2000€, laud 200-1000€, trapets 100-150€. Pidage aga meeles, et ostes kasutatud lohe tasub veenduda, et lohe oleks vähem kui 4 aastat vana. Igal aastal tehakse ka uuendusi lohe turvasüsteemide osas, see tähendab, et mida uuem lohe on, seda turvalisem. Ära anna järele kiusatusele osta mingi odav vana lohe, kui sa oled algaja. Nad on odavad põhjusega ja võivad olla väga ohtlikud.

Kui kaua varustus vastu peab?

Sinu varustus peaks vastu pidama vähemalt 3 kuni 5 aastat, välja arvatud suurte õnnetuste või lohe rebestuste puhul. Enamus lohe rebendid on muide parandatavad. Väikseid auke ja rebendeid võib plaasterdada ise.