March 2017

Top 10 müüti lohesurfi kohta

Lohesurf on olnud populaarne spordiala veidi üle 10 aasta, mis tähendab, et on jõudnud tekkida palju väärarusaamu selle kohta kuidas see toimib, mida selleks vaja on, kui palju see maksab ja kui turvaline see on. Kui enamus inimesi mõtleb lohesurfi peale, siis nad arvavad, et see on sama asi kui purjelauaga või paadi järel veelauaga sõitmine. Reaalsuses aga on see spordiala täielikult teistsugune võrreldes ükskõik millise spordialaga. Kuigi see on lauasport, on see põhimõtteliselt 75% lohe lennutamine ja 25% lauaga sõitmine. See artikkel lükkab ümber enim levinud müüdid lohesurfi kohta.

Kuidas lohesurfi hirmust üle saada

Ajal kui lohesurf muutub üha tavalisemaks vaatepildiks, mõtlevad üha rohkem ja rohkem inimesi kas nad oleksid valmis seda proovima. See tundub nii ebareaalne, eriti kuna inimesed hüppavad veepinnalt 10-20 meetri kõrgusele ja sooritavad õhus olles üle mõistuse trikke. Sa oled kuulnud sellest imelisest spordialast sõpradelt, töökaaslastelt ja televiisorist. Sa oled näinud lohesurfareid ja olnud üllatunud sellest kui lõbus neil näib olevat. Sulle on kingitud lohesurfi koolituse kupong. Sa tahad proovida midagi uut, midagi põnevat ja teistsugust.

Lohesurfi erinevad stiilid

Vabasõit e. freeride

Vabasõit on täpselt selline nagu sa tahad, et see oleks ja see on ka kõige populaarsem lohesurfi sõidustiil. Enamus laudu mis täna müüakse on samuti mõeldud just vabasõidu jaoks. Need on mõeldud sõidu nautimiseks ja uute tehnikate õppimiseks.
Kõige sagedamini kasutatakse selleks kahesuunalisi lauadasid ja lohesid mida on lihtne uuesti üles lasta ning millel on suur tuuleulatus.

Vigursõit e. Freestyle

Lohesurf on kõige kuumem spordiala vee peal

Lohesurfi sport algas 1980-ndatel aga ei saanud populaarseks enne 21st sajandit. Enne 2000 aastat oli maailmas tõenäoliselt ainult tuhatkond lohesurfarit. 2005-ndaks aastaks oli see number tõusnud peaaegu 100 000-ni. Lohesurfi idee on lihtne - kasuta suurt, võimast tuulelohet tõmbejõuks ja seisa surfilaua peal, et sõita suurtel kiirustel. Nendel suurtel kiirustel võib igaüks sooritada hämmastamapanevaid trikke.

Jah, me armastame lohesurfi

Kuidas lohega surfata

Sa oled nakatunud lohesurfi pisikuga ja sa ei suuda oodata, millal püüda esimest lainet, et heita oma keha kümnete meetrite kõrgusele õhku ja seejärel kukkuda tagasi vette. Iga tuuleiiliga tõstetakse sind merepinnalt kõrgele õhku ja sa purustad maandudes kõik lained. Põnevus mis on seotud lohesurfi spordiga on paljud terved ja tugevad põnevuseotsijad toonud parvedena randadesse üle maailma, et heisata purjed ja lennata üle ookeani.

Kuidas lohesurfi koolituse võtmine võib aidata teil raha säästa ja lohesurfi kiiremini ära õppida

Kui sa oled huvitatud lohesurfi õppimisest, siis arvatavasti sa mõtled kas võtta lohekoolitus või mitte. Internetis on palju õpetlikke videosid ja juhendeid. Miks mitte ise ennast õpetada? Iga hea instruktiivne video või juhend aga soovitab sulle, et kõige turvalisem ja kiirem viis lohesurf selgeks saada on võtta lohesõidu koolitus. Video on muidugi hea tuletamaks sulle meelde asju mida sa surfikoolitusel õppisid aga sa ei peaks kunagi proovima õppida ainuüksi videost või juhendist. Miks nii? Loe edasi!

Turvalisus

Parima lohesurfikooli valimine

Lohesurf on populaarne ekstreemspordiala ja paljud arvavad, et see on ainult neile, kes tahavad oma eluga riskida. Tõde on aga see, et lohesport on tegelikult turvaline spordiala ja meistriks saamiseks on vaja ainult mõned juhendatud tunnid võtta. Lohesurfikooli minnes õpid sa nimelt mitte ainult lohesurfi alustalasid, vaid ka erinevaid tehnikaid selle kohta, kuidas vees enda turvalisuse eest hoolta kanda.

Erinevad lohe tüübid

Sinu lohe on sinu mootor. Tee kindlaks milliste omadustega lohe sobib sinu sõidustiili ja oskustega ja tee oma valik hoolikalt. Ära osta kasutatud lohet mille kohta sa midagi ei tea ja siis proovi seda kasutama hakata. Enamus poed müüvad ainult teatud kindla brändi lohesid, nii et tasub ringi vaadata, et leida erinevaid arvamusi ja lohesid. 

Lohesurfi teooria: tuuleaken

Tuuleakna teooria mõistmine on olulise tähtsusega haldamaks lohe jõudu ja sõidusuunda. See on peamine teooria mida lohesurfi koolitusel õpetatakse.
 
Tuuleaken defineeritakse sõitja suhtes. Tuuleaken on kolmemõõtmeline piirkond taevas mis jääb sõitjast allatuult ning kus lohet on võimalik lennutada.

10 põhjust miks iga tüdruk peaks lohesurfi ära õppima

Transformeeri oma keha, söö kõike mida soovid, saa meelerahu, ela ranna elustiili, pane kõik mehed endasse armuma ja veel 5 põhjust miks sa peaksid lohesurfi ära õppima.

1. Transformeeri oma keha.
Lohesurf on kõige parem ja kõige lõbusam kogu keha treening. Ilma isegi aru saamata, et sa teed trenni paneb lohesurf sind ülimalt hease vormi. Sa saad kiiresti omale kõhulihased ja kivikõva tagumiku mida sa oled alati tahtnud.

10 põhjust miks lohesurfiga tegelemine on tervisele kasulik

Lohesurf ei ole mitte ainult ekstreemspordiala vaid ka fenomenaalne trenn teie kehale ja meelele.

Järgnevalt on ära toodud top 10 kasutegurit mida pidev lohesurfiga tegelemine võib anda nii teie füüsilisele kui ka vaimsele tervisele:

Ideaalse lohesurfilaua valimine

Sellist asja nagu täiuslik laud ei ole tegelikult olemas, kuna kõik sõltub erinevatest faktoritest nagu sõitja kaal, oskused, lohe suurus, tuule olud, trikid mida teha tahetakse ja sellest, kas inimesele meeldib sõita sileda vee peal või lainetes jne.

On aga olemas palju laudu, mis sobivad igasugustesse oludesse ja mis teevad kõike mida soovid. Igal tootjal on selline laud olemas.

Esimene asi mida peab otsustama on see, kas soovitakse kahesuunalist või ühesuunalist lauda.

Tahad lohesurfariks? Siit leiad info mida teadma pead!

Every kiteboarder has been approached by someone on the beach and asked, “What’s that sport called? How much does it cost? Is it hard?” The first two questions are easy to answer: It’s called kiteboarding and it costs about $2000 to $2500 to get started.

10 põhjust miks lohesurf teeb õnnelikumaks

1) Sa saad reisid maailma kõige eksootilisematesse kohtadesse.

Üle maailma on avastamiseks palju imelisi lohesurfi kohti. Ainuüksi nendest ilusatest kohtadest mõtlemine võib muuta inimese elevile. Reisida on ka muidu tore aga kui tegeleda lohesurfiga on see kordades lõbusam. Kõik kohad on erinevad ja tekitavad erinevaid tundeid.

2) Kohalike elanike ja kultuuri tundmaõppimine on lihtsam.

Lohesurfi varustuse hooldus ja lennueelne inspektsioon

Lohesurfi varustus on ehitatud tugev ja on mõeldud kestma aastaid aga nagu kõigi asjadega, kulumine ja rebendite hulk võivad kasvada ja lõpuks viia varustuse tõrgete ja riketeni. Siin on nimekiri asjadest mida enne välja sõitma minemist oma lohe juures kontrollida.

Tuulised lohesurfi kuud mujal maailmas

Siin on juhend tuulisteks lohesurfi kuudeks. Raske on moodustada täiuslikku nimekirja, kuna see on kokku pandud paljudest allikatest, nii et kasutage seda lihtsalt teenäitajana. Ilmselgelt sa võid leida tuult ka muudel aegadel kui siin näidatud ja sa võid ka pettuda. Kui sa tead asukohti, mida sooviksid siin nimekirjas näha, siis anna julgelt teada!

Tuuliste lohesurfi kuude nimekiri:

Aastaringselt:
Maui, Tarifa - Hispaania, Egiptus, Hatteras- Põhja Carolina, Cabarete - DR

5 viga mida uut lohesurfi varustust ostes vältida

Enamus selle artikli lugejatest on kas juba ostnud lohesurfi varustust või on seda protsessi varem või hiljem läbimas. Olgem ausad - see ei ole just kõige lihtsam otsus mis te kunagi teinud olete.

Omale lohesurfi varustuse valimine on sama palju emotsionaalne kui ratsionaalne valik. Kümned lohe ja lauatootjad pakuvad tohutut hulka erinevaid mudeleid, omadusi ja uuendusi ja otsuse tegemine on veelgi keerulisem kui sa alguses oleksid võinud arvata.

Alljärgnevalt toome ära mõningad levinud vead, mida sa võiksid vältida:

Kuidas olla keskkonnasõbralik surfar

Sulle meeldib meri? Siis võib-olla tahad lugeda allolevat artiklit.

Surfarid armastavad merd. See on meie mänguväljak ja meie puhkus. Kui me surfame, siis oleme üks loodusega ja tunneme ühendust mere, tuule ja hoovustega mis mõjutavad laineid millel me sõidame.

Kuigi surfarid on kirglikult häälestunud rannikukeskkonnale, hõlmab surfamine tavaliselt tooteid, mis ei ole kõige keskkonnasõbralikumad.

Võtame näiteks surfilauad. Surfilauad ei ole nii keskkonnasõbralikud kui sa arvad.

8 lihtsat nõuannet ohutuks lohesurfiks ehk õpi kuidas õnnetusi ära hoida

Me ei tohi kunagi ära unustada ohutust rannas ja vees. Me peame aru saama, et teised rannalised ei saa aru lohe dünaamikast, seega me ei saa neil paluda meist eemale hoida kui me mõnda trikki teeme: neil ei ole õrna aimugi kuhu me ise või meie lohe võib sattuda. Kui sa sellele mõtled, siis hea lohe sessiooni õnnetusega ära rikkumine ei ole seda väärt, kui seda võib kergesti vältida rakendades lihtsalt mõningaid peamisi reegleid, et kaitsta teisi ja iseennast.

Siin on minu NõUANDED aga võid lisada ka oma ideesid ja kommentaare:

Lohesurfi ajalugu

Kaasaegne lohesurfi sport pärineb aastast 1995.

1800-ndatel aastatel kasutas George Pocock lohesid, et liigutada vankreid maa peal ja laevu vee peal, kasutades neljaliinilist juhtimissüsteemi - sama süsteemi, mis on tänapäeval tavakasutuses. Nii vankrid kui ka laevad olid võimelised purjetama ülestuult. Lohesid võis lennutada pikalt. Eesmärk oli luua lohejõud alternatiiviks hobujõule osalt selleks et vältida vihatud hobusemaksu, mis oli tol ajal kasutusel.

Lohesurfi jaoks vajalikud sõidutingimused

Kui palju tuult mul on lohesurfi jaoks vaja?

Üldjuhul on keskmise lohesurfari jaoks veest välja saamiseks ja sõitmiseks vaja umbes 6 m/s tuult. Kergemad sõitjad saavad jääda ülestuult ja sõita ka väiksema tuulega, samal ajal kui raskemad sõitjad võivad vajada 7-8 m/s tuult. Tänapäevased võidusõidulauad ja võidusõidulohed võimaldavad oskuslikul sõitjal sõitma saada ka alla 5 m/s tuulega. See on aga erand, mitte reegel.

Millal on lohesurfi jaoks liiga tuuline?

Lohesurfi võimalikud vigastused

Kuigi juhul kui sa võtad sobiva koolituse ja käitud ettevaatlikult on lohesurf põhimõtteliselt ohutu spordiala, võib see siiski olla kiire ja vihane ja vigastused on võimalikud. Iga tõsise vigastuse korral otsi koheselt arstiabi.

Kõik need vigastused on välditavad, kui te järgite ohutusnõudeid ja surfate oma võimete ulatuses.

Tennisisti küünarliiges

Vöö- või istetrapets - kumba valida?

Lohesurfi jaoks mõeldud trapets kipub olema üks osa varustusest, millelele esimest lohet ostes mõeldakse kõige vähem. Sellest hoolimata on trapets varustuse oluline osa ja hästi istuv trapets pakub tuge ja vähendab lihaste väsimust, mis võimaldab pikemaid ja turvalisemaid lohesessioone.

Saapad ja lohesurf

Saabastega sõitmine on lohesurfis hakanud jälle populaarsust koguma ja paljud inimesed küsivad kas saapad on nende jaoks õiged. Kõige optimaalsed tingimused saabastega sõitmiseks on ühtlane mahe tuul ja klaas-sile vesi.

Ohud ja turvalisus

Jõulohed on piisavalt võimsad, et tõmmata lohesurfarit sama kiirelt nagu paat tõmbab veelauasõitjat ja lisaks tõsta sõitja ka kõrgele õhku. Lohe võib aga muutuda kontrollimatuks ning see olukord võib olla väga ohtlik ja seda eriti rasketes ilmastikutingimustes. Lohe võib väljuda kontrollida alt näiteks peale lohesurfari kukkumist või ootamatut tuulepuhangut.

7 põhjust miks lohesurf teeb sinust ägeda ettevõtja

Tüüpilised lohesurfarid on ettevõtlikud, seiklusjanulised, edukad ja keskendunud aga nad on ka avatud meelega, mängulised ja heatujulised. Kõige märkimisväärsemalt meelitab lohesurf ligi inimesi, kes on valmis riskima eksootilistes tingimustes, et võita potentsiaalset suurt autasu.

1. Põhialuste tundmine on võtmeks.

Lohesurfi koolitus: millised tingimused teevad õppimise lihtsamaks

Lohesurfi õppimine on paljude jaoks põnev väljakutse. Samal ajal teiste jaoks võib see olla väga masendav või isegi hirmuäratav. Kui tingimused on ideaalsed, siis keskmine inimene teeb oma esimese triibud lohelaual peale 5-6 tundi juhendamist. Tuule stabiilsus, lainete hulk, õhu ja vee temperatuur, piisav ruum ja vee sügavus mängivad kõik rolli selles kui raske on inimese jaoks lohesurfi äraõppimine. Valides koha optimaalsete tingimustega võid sa saada laua peale ja sõitma palju kiiremini ja turvalisemalt.

Allveetiivaga lohesurf

Mis on allveetiivasurf?

Veesõiduk, mille kere on varustatud teatud kujuga tiibadega, mis tõstavad kere veest välja, et suurendada paadi kiirust.

Allveetiiva leiutas aastal 1898 Enrico Forlanini ja seda on kasutatud paljudeks erinevateks otstarveteks. Neid on kasutatud sõjaväe- ja transpordilaevadel ja selle abil võitis ka Oracle meeskond Ameerika Cup'i. Varsti näete neid allveetiivaga laudasid saabumas ka loherandadesse.

GPS ja lohesurf

GPSi on huvitav kasutada logimaks oma surfiseansse, eriti pikki allatuult sõite.

Lohesurfi jaoks vajalikud omadused:

- Väikese mõõduga GPS on parim
- Randme peale kinnitatud GPS pakub parimat ligipääsu
- Võimalik seanss alla laadida
- Kui veekindluse standard on IPX8 (täielikult suletud, ilma tihendideta), siis võib kasutada ilma veekindla korpuseta
- Suur ekraan teeb vees lugemise lihtsamaks
- Marsruudi navigatsioon (saadaval ainult kallimates seadmetes)

Esimese generatsiooni GPS seadmed

8 põhjust miks proovida jalusteta surfilauda

Kas sa oled jõudnud sellisele tasemele, kus sa oskad juba piisavalt sõita aga tunned, et sa ei arene nii palju kui peaksid? Võib-olla sulle juba meeldib lainetes oma kahesuunalise lauaga hullata aga ei ole veel kogenud surfilaua pehmet elevust. On palju põhjuseid, miks proovida jalusteta surfilauda ja miks paljud lainesõitjad ütlevad, et nad ei kahetse seda kunagi.

Siin on kaheksa head põhjust, miks sa peaksid proovima surfilauda ja ka jalused küljest ära võtma ning jalusteta sõitma!

1. Sensatsioon

Lohesurfi jaoks õige kalipso valimine

Asjad mida õiget kalipsot valides silmas pidada:

1. Kus sa sõidad? Millised on sinu hooaja kõrgeimad ja madalaimad vee- ja õhutemperatuurid? Kui pikalt sa hooaja jooksul sõidad? Kui suurt temperatuuri muutust sa läbi sõiduhooaja koged?

2. Oled sa kuuma- jaheda- või külmavereline? Mõni kannab veel saapaid ja kapuutsi ja kindaid kui paljud teised sõidavadlt ainult kalipsoga. Kui oluline on soojus sinu jaoks?

Lohesurf vs. purilaud

 PurilaudPurilaud
Kiirusrekord103 km/h102 km/h
Ülest

7 põhjust miks lohesurfi instruktorina töötamine on äge

Sulle meeldib lohesurf aga sa ei ole seda veel kaalunud tööna?

Siin on 7 põhjust miks elu lohesurfi instruktorina on äge:

Tuulest aru saamine

Tuul on lohespordi võtme-element ja turvaliseks lohesurfiks on oluline teada ja tunda tuule suunda, kiirust ja prognoosi.

Millisest suunast tuul puhub?

Tuule suuna saab kindlaks teha järgmiste meetoditega:

Keera oma nägu tuule poole ja kui tunned, et tuul puhub mõlemas kõrvas ühtlaselt, siis oled näoga ülestuult.

Võta peoga rannast liiva ja seejärel lase see lahti, et näha mis suunas liiv minema lendab.

Kasuta tuule kindlaks määramisel visuaalset vihjet nagu näiteks lipp või tuulesokk.

Kui tugev tuul on?

Lohesurfi õpetus - Kuidas sõita üle lohesurfi rämbi

Samm-sammuline juhend kuidas sõita üle rämbi

Kuna veelaudurid, rulasõitjad ja lumelaudurid kõik lendavad üle rämpide, siis on täiesti arusaadav, et ka lohesurfarid tahavad seda teha. Kui sa ei ole kunagi varem rämbist üle sõitnud siis on võib-olla aeg asja parandada ja see ära proovida. Lohega rämbist üle sõites on mitmeid olulisi tegureid, millest teadlik olla, nii et me oleme kirja pannud mõningad olulised turvanipid ja samm-sammulised juhised kuidas õigesti rämbist üle sõita.

Turvalisuse nipid

Teiste lohesurfarite päästmine

Sa võid kasutada oma lohet teiste päästmiseks aga on väga oluline, et sa seda tehes ise hätta ei satu. Sa võid pakkuda teistele abi ja päästa teisi veesolijaid, vajadusel ka ujujaid, paadisõitjaid, purjetajaid, purilaudureid ja teisi lohesurfareid. Keegi kellel käsi või käed on tõstetud pea kohale ja kes lehvitab, vajab abi - see on hädasignaal.

ETTEVAATUST: Ainult edasijõudnute oskustega lohesurfarid peaksid proovima teisi päästa. If a less experienced kitesurfer attempts a rescue and gets their own kite lines tangled, then two people require rescuing.

Maailma parimad surfidroonid

Drones are flying above the surf. You can see them, and you can hear them. Surfing drones are now part of the surfers' world and will be delivering spectacular footage for our personal archives.

Drones are the new helicopters. In the last two decades, surfers and wave riders in general had to pay for a helicopter for stunning aerial video and photo. Huge investments were made to capture the adrenaline levels of big wave surfers in spots like Jaws and Pipeline.

Miks lohesurfarid peavad hakkama mõtlema kui sportlased

Et olla terve ja arenev lohelaudur tuleb mõelda ja treenida nagu sportlane. Sa ei saa lihtsalt pühapäeva hommikul kui tuul puhub ilmuda välja lohega sõitma ja loota terve päeva mere peal olla ning mitte ennast vigastada. Või saada täielikult nautida oma lohesurfi puhkust. Kas me alles õpime lohega sõitma lohepuhkuse ajal või juba oskame sõita, enamus meist tahaks tuulest iga viimase kui minuti välja pigistada. Liiga tihti aga on näha rannas inimesi kes on lohepuhkusel ja kes ilme järgi tahavad rohkem sõita aga on füüsiliselt omadega läbi.

Tuule hindamine

Tuule tugevus ja lohe suurused

Lohesurfarid muudavad lohe suurust ja/või lohe liinide pikkust olenevalt tuule tugevusest - tugevama tuule jaoks on vaja väiksemat lohet, et vältida ülejõuestatud olukordasid. Lohesurfarid määravad tuule tugevuse kasutades kas anemomeetrit või tavaliselt hinnates silma järgi nagu näidatud Beauforti skaalal.

Kõik kaasaegsed lohed, mis on mõeldud lohesurfi jaoks pakuvad võimalust lohe jõud maha võtta. Kasutades jõu maha võtmist, lohe ründenurk tuule suhtes väheneb, mille tulemusel lohe püüab vähem tuult ja väheneb lohe võimsus ehk tõmbejõud.

Lohesurfi terminoloogia ja žargoon

* Alajõuestatus (i.k. Underpowered): Seisund kui lohes on ebapiisavat jõudu. See võib olla tingitud ebapiisavast tuulest, sõiduks liiga väikese lohe valikust, valesti seadistamisest, liiga väikesest lauast, tuule suunaga samas suunas voolavast vee hoovusest, ebapiisava kiirusega sõitmisest jne. Lohesurfar kes pidevalt liigutab lohe üles-alla on tavaliselt alajõuestatud.
* Allatuulekas (i.k. Downwinder): Lohesurfi reis (võib tegelikult olla kõigest paari minuti pikkune), kus lohesurfar alustab ühest punktist ja lõpetab teises, tema algsest asukohast allatuult asuvas punktis.

Kuidas ehitada lohesurfi rämpi

Rämbid on ühed ägedamad veepargi detailid ja on tungivalt soovitav, et sa ehitad ühe valmis ja paned selle kohe oma kodukohas vette.

Ohud ja turvalisus

Jõulohed on piisavalt võimsad, et tõmmata lohesurfarit sama kiirelt nagu paat tõmbab veelauasõitjat ja lisaks tõsta sõitja ka kõrgele õhku. Lohe võib aga muutuda kontrollimatuks ning see olukord võib olla väga ohtlik ja seda eriti rasketes ilmastikutingimustes. Lohe võib väljuda kontrollida alt näiteks peale lohesurfari kukkumist või ootamatut tuulepuhangut.

Muu varustus

* Liinid on tehtud väga tugevast materjalist, sageli ülikõrge molekulaarmassiga polüetüleenist, et hakkama saada pidevat muutuva koormusega etteaimamatu tuule käes, samas hoides väikest ristlõiget, et minimeerida takistust. Liinide pikkus on üldjuhul seitse kuni kolmkümmend kolm meetrit. Liinipikkustega eksperimenteerimine on lohesurfis tavaline. Liinid kinnitavad sõitja poomi lohe külge kasutades lohe servades olevaid nööre või valjaid. Enamus jõulohesid kasutavad 3, 4 või 5-liinilist seadistust.

Õpi merd tundma: lained

Lained on ookeani juures üks kõige meeldivam omadus. Sa võid nendel sõita, neist üle hüpata, nende alla sukelduda või lihtsalt vaadata kuidas nad õrnalt rulluvad või kuidas nad ohates kokku varisevad ja suure tormi ajal möirgavad.

Laineid mõjutavad erinevad tingimused ja on oluline mõista kuidas lained töötavad, milliseid tüüpi laineid võib esineda ja kuidas nendega toime tulla, et vähendada võimalikke vigastusi.

Siin on mõningad peamised näpunäited lainete kohta:

Lohesurfi lohe "Wainman Hawaii ManiaC"

€990.00

ManiaC 2.0 on teise generatsiooni progressiivse C kujuga lohe. Wainman Hawaii arendusmeeskond viimistles algse müstilise masina vastupandamatuks loheks, mis seab standardi C tüüpi lohedele. Uue kooli ManiaC 2.0 pakub unikaalset segu jõust ja kasutusmugavusest, mis sobib ideaalselt kõigile veelauastiili ja trikimeestele.

Värvid: must; roheline
Suurused: 6,5m; 8m; 9,5m; 11,5m; 14m

Hind sõltub lohe suurusest. Küsi hinda!

LOHESURF.EU
Price: €990.00

Aerusurfi (SUP) põhitõed

Aerusurfi lauad (SUP) pakuvad lõbusat, lõõgastavat viisi vee peal mängimiseks. Väga vähese varustusega saate te aerutada nii merel kui ka rahulikel järvedel ja jõgedel.

Aerusurf pakub kogu-keha treeningut ja sellest on seega saanud populaarne üldtreening. Kuna sa seisad täies pikkuses püsti, saad sa nautida unikaalseid vaateid alustades mereelukatest kuni selleni mis asub silmapiiril.

Alustamiseks on sul vaja omada mõningast aerusurfi varustust ja teada õiget tehnikat.

SUP varustus

Hea uudis: Aerusurfi harrastamiseks ei ole vaja palju varustust.

Kuidas leida sponsoreid

Kui sinu unistuste töö on teenida sissetulekut tehes sporti mida sa armastad, siis alustades oma sportlase karjääri on sponsorlepingu saamine väga olulise tähtsusega.

Sponsorluse teenused

Aerusurfi (SUP) lauad: kuidas valida

Kui sa oled kord nakatunud aerusurfi (SUP) pisikuga, siis varsti tahad sa osta oma SUP laua. Et valida enda jaoks õige laud, siis mõtle sellele millist aerusurfi sa plaanid teha:

Lõbu ja füüsiline vorm: See hõlmab puhkuse väljasõidud ja trennid sileda vee peal ja väikeste kuni keskmiste suurustega lainete püüdmise mere peal. Enamik algajaid kuulub sellesse kategooriasse.

Sinu peamine kaalutlus valides igaks otstarbeks ja surfamiseks mõeldud SUP lauda on stabiilsus ja manööverdusvõime.